Servis

  • 30 let tradice
  • Záruka 10 let

DSC_0531-zkosene

 

Záruční a pozáruční servis výrobků KUBESO

Tým našich zkušených pracovníků vám rád poskytne veškerý záruční a pozáruční servis střešních oken i všech dalších výrobků značky KUBESO, včetně zastiňovacích doplňků. Servisní zásahy a opravy střešních oken provádíme s maximální péčí, respektem k vašim požadavkům – a co nejdříve je to možné.

 

Neváhejte nás kontaktovat v případě dotazů, potřeby servisního zásahu i zájmu o další informace.

 

Záruční podmínky

Předpokladem správného fungování našich výrobků i čerpání rozšířené 10leté záruky je dodržení záručních podmínek.

 

 

Pokyny pro uživatele

 

KITRIOVERDE-2zkos

Dřevěné části

Konstrukce oken KUBESO je vyrobena z výběrového lepeného masivu severské borovice a impregnována přípravkem k ochraně před dřevokaznými houbami. Pro základní impregnaci jsou naneseny vysokotlakou metodou dvě vrstvy vodou ředitelného lazurovacího laku s UV filtrem.

 

Dřevěné části je nutné udržovat v čistotě, abychom zabránili tvoření nežádoucích plísní v nečistotách. Pro čištění lakovaných částí okna prosím nepoužívejte chemické prostředky. Alespoň jednou za dva roky doporučujeme ošetřit lakované části okna impregnačním balzámem pro zajištění pružnosti laku.

 

 

 

 

 

 

P2100771zkosene

 

 

Kování

Kluzné části pantu doporučujeme jednou ročně očistit a následně promazat vhodným mazací prostředkem (například vazelínou). Údržbu kování provádějte v zajištěné poloze přetočeného křídla.

 

Sklo

Na čištění skla je nejvhodnější voda, případně slabý saponátový roztok. Nepoužívejte prosím abrazivní přípravky (s brusnými částicemi), aby nedošlo k poškrábání povrchu. Při čištění venkovního skla otočte křídlo o 170° a zajistěte jej pojistkou v levém horním rohu křídla.

 

 

 

 

Lemování

Alespoň jednou ročně doporučujeme zkontrolovat čistotu lemování kolem okna, aby bylo bez listí a dalších nečistot, které by zabránily volnému odtékání dešťové vody.

 

Sníh a led

V zimním období, kdy je střešní okno pokryto sněhem nebo ledem, jej neotvíráme a počkáme, až tato vrstva sama odtaje. Při násilném otevírání by mohlo dojít k poškození oplechování okna.

 

Kondenzace

Hlavními důvody pro vznik kondenzátu na vnitřní straně skla jsou:

  • zvýšená vlhkost v místnosti (sušení prádla, okna v koupelně, ložnici apod.),
  • nízká povrchová teplota skla,
  • špatné proudění vzduchu,
  • úplně stažené stínicí doplňky zabraňující přístupu teplého vzduchu ke sklu.

 

Jak se vyhnout kondenzaci:

  • zdroj tepla (radiátor apod.) umísťujte přímo pod okno,
  • při montáži dodržujte správnou skladbu ostění,
  • větrejte 3× až 4× denně po dobu 5–10 minut,
  • interiérové zastínění neponechávat trvale plně stažené, pro přístup teplého vzduchu ke sklu postačí mezera alespoň 10 cm.

bez parapetu s parapetem

 

 

Máte zájem o cenovou kalkulaci na míru?

Napište nám!