Poradna

  • 30 let tradice
  • Záruka 10 let

Dotační program Nová Zelená Úsporám light

Využijte dotaci NZÚ light na výměnu starých střešních oken za nová a ušetřete za energie. Díky tomuto programu získáte dotaci až 12 000 Kč na jedno střešní okno a celkově až 150 000 Kč na kompletní výměnu.

Podmínkou je, aby žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírali ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení.

Neváhejte se s námi poradit o energeticky úsporných výrobcích a podrobnostech dotačního programu. Jako registrovaný partner programu NZÚ light vám zajistíme kompletní služby výměny vašich střešních oken včetně zapravení interiéru.

Výběr okna:

Velikost okna

Při rozhodování výběru velikosti okna se udává poměr plochy okna k ploše podlahy 1:10. Záleží však na úhlu střechy a typu místnosti. V případě malého sklonu do 30° volíme okna vyšší, abychom osvětlili místnost do hloubky. Při sklonu nad 30° jsou nejčastěji používané výšky 120 a 140 cm. Vždy volíme okna co nejširší, která nám umožní světlost mezi krokvemi, aby jsme oknem osvětlili co nejširší plochu místnosti.

Umístění okna

U kývných oken by spodní hrana okna měla být umístěna mezi výškou prsou a rameny uživatele, aby nám okno umožnilo příjemný výhled a zajistilo vhodnou výšku podchodu při otevřeném okně.

umístění okna

Materiál okna

Dřevo:
Výběrový lepený masiv severské borovice je ošetřen fungicidní impregnací a dvouvrstvým ekologickým lazurovacím lakem s UV filtrem v přírodním odstínu, nanášeným vysokotlakou metodou, který zaručuje dlouhodobou životnost oken. Dřevěná okna vytvářejí přírodní vzhled podkrovních prostor a jsou vhodným prvkem moderních bytů.

dřevěné okno detail

Bílé dřevo:
Vysoce odolná vodou ředitelná barva je nanášená ve třech vrstvách vysokotlakou metodou na impregnací ošetřené dřevo severské borovice. Bílá barva poskytuje zvýšenou ochrana proti UV záření a dočasné vystavení vlhkosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PVC:
Bezúdržbové vícekomorové PVC profily v bílém provedení jsou zpevněny ocelovými výztužemi. Plast odolává vlhkosti a nevstřebává ji, okno má dlouhou životnost. Plastová okna jsou vhodná do prostor, ve kterých se dlouhodobě vyskytuje zvýšená vlhkost (koupelny, sauny, prádelny).

plastove_okno_detail

Typ zasklení:

Dvojsklo:
Nejužívanější standardní typ zasklení s pokoveným sklem zajišťující nižší prostup sluneční energie a zabraňující úniku tepla. Vyplněno Argonem zlepšující tepelně izolační vlastnosti.

komfort_rez

Trojsklo:
Nejčastěji užívaný typ zasklení v nízkoenergetických stavbách. Zabraňuje úniku tepla a výrazně snižuje možnost rosení skel. Trojsklo nabízí lepší izolační parametry než dvojsklo.

komfort_plus_rez1

Dvojsklo s fólií Heat Mirror:
Tepelně izolační dvoukomorové sklo s fólií Heat Mirror s nízkoemisní vrstvou je obdobou klasického trojskla, kde místo prostředního skla je fólie. Typy fólií můžeme libovolně volit, tak aby nám vyhovovala orientace oken na světové strany čímž dosáhneme nejefektivnějších tepelných vlastností. Všechna skla s označením Heat Mirror jsou plněna směsí plynů Krypton – Argon.

termo_max1

Tříkomorové sklo s dvěma fóliema Heat Mirror:
Tento typ zasklení je dobré používat v pasivních domech, kde díky svému tříkomorovému profilu s dvěma fóliemi Heat Mirror dosahuje bezkonkurenčních tepelněizolačních vlastností.

termo_max_plus_rez

Servis a údržba:

V případě dotazů ohledně servisu, stínících doplňků a při řešení jakéhokoliv problému vždy uvádějte informace ze štítku okna, nebo zašlete fotografii.

Identifikační štítek slouží pro přesnou identifikaci okna a je součástí každého okna. Nejdete ho v pravém horním rohu okenního křídla.

/Users/Alenka/Documents/Drawing1.dwg
a: výrobní kvartál
b: velikost okna
c: typ okna
d: roky výroby

Pokyny pro uživatele

Na tomto odkaze naleznete obecné pokyny pro užívání střešních oken a příslušenství Kubeso.

Často kladené dotazy FAQ:

Vyměňujete stará okna za nová?

Ano, provádíme kompletní výměnu strých oken za nová včetně úpravy sádrokartonového ostění okolo okna. Naši montážníci se postarají o demontáž stávajících oken včetně ekologické likvidace, osadí okna nová, která jsou hlouběji zapuštěná do střešního pláště a následně zapraví ostění tak, aby zbývalo už jen nově vymalovat okolo střešního okna.

Provádíte montáž a servis?

Naše firma provádí servis a montáž produktů Kubeso po celé ČR včetně výměny okenních křídel,
výměnu zasklení a celkovou servisní údržbu oken.

Jaké zvolit vhodné zasklení – dvojsklo nebo trojsklo?

Nejprve je vždy nutné zvážit jaké tepelné požadavky by sklo potažmo okno mělo splňovat. V případě, že měníte stará okna za nová a současně neděláte nové zateplení domu nebo střechy doporučujeme zvolit dvojité zasklení. Toto zasklení bohatě splňuje dnešní nároky na tepelnou izolaci běžných bytových prostor.

Dvojsklo montujeme do oken Komfort.

V případě, že vaše nároky na tepelnou izolaci jsou vyšší jako například u novostaveb, půdních rekonstrukcí a kompletních přestaveb půdních prostor doporučujeme zvolit okno s trojitým zasklením. Toto zasklení výrazně sníží tepelné ztráty a zaručí komfortnější bydlení. Trojsklo je součástí okna Komfort Plus.

Jak snížit teplotu v místnosti v letních měsících?

Nejúčinnější doplněk k oknům proti přehřívání interiéru je vnější sluneční clona C. Tato efektivní clona dokáže snížit teplotu v interiéru až o 5°C, zároveň tlumí hluk při dešti a krupobití. Doporučujeme clonu používat od jara do podzimu.

Jaké zvolit efektivní stínění?

Vhodný typ stínícího doplňku vždy vychází z vašich požadavků na zastínění interiéru.
Roleta: Roleta poskytuje ochranu před slunečními paprsky. Boční vodící lišty zajištují neprůhlednost po celém obvodu okna a umožňují nastavení rolety v libovolných polohách. Dostupná je v mnoha barevných provedení a typů látek.
Plisovaná roleta: Plisovaná roleta je luxusní stínící doplněk pro moderní interiér. Boční vodící lišty zajišťují neprůhlednost po celém obvodu okna a umožňují nastavení rolety v libovolných polohách pomocí horní a spodní posuvné lišty. Nabídka barev textilií nabízí moderní sladění s interiérem.
Žaluzie:Žaluzie jsou klasickým a elegantním stínícím doplňkem do obývacích pokojů, pracoven, ložnic či koupelen. Boční vedení zajišťuje plynulou regulaci intenzity denního světla a libovolné polohové nastavení. Hliníkové lamely lze jednoduše naklápět.

Jak zamezit vniknutí hmyzu do interiéru?

Účelné řešení proti vniknutí nežádoucího hmyzu do místnosti je síť proti hmyzu. Montáž sítě se provádí na ostění okna, a tak můžete bezstarostně otevřít okno a na hmyz zapomenout.

Jak se vyhnout kondenzaci?

Jednou z hlavních podmínek zamezení kondenzace okna je umístit zdroj tepla pod okno, aby se docílilo správné cirkulace teplého vzduchu, je nutné mít správně zhotovené ostění okna. V místnostech se zvýšenou vlhkostí (koupelny, ložnice, prádelny) doporučujeme třikrát až čtyřikrát za den větrat 5-10 minut a to i v zimních měsících. V případě, že máte na okně interiérové stínění, nedoporučujeme ponechávat plně zatažené, aby se vlhký vzduch nekumuloval za stíněním a mohl volně odcházet.

Jaký zvolit typ otevírání?

Kyvné: Nejběžnější typ otevíraní střešních oken, kdy je bod otáčení křídla umístěn ve středu. Používáme ho všude tam, kde je spodní hrana okna umístěna 110 cm od podlahy a výše – což nám umožní dostatečnou výšku podchodu pod otevřeným oknem. Standardně jsou střešní okna Kubeso vybaveny klikou na spodní straně okna což zajistí snadnou manipulaci s oknem. Na přání dodáváme okna s klikou na horní straně okna bez příplatku.

Výklopně kyvné: Bod otáčení okna je umístěn na horní hraně křídla. Tento systém otevírání volíme tam, kde spodní hrana okna je umístěna níže než 110 cm. Tato okna jsou opatřeny systémem přetočení křídla do polohy pro umytí.

Co všechno potřebuji k zabudování okna do střechy?

Nutné – lemování, hydroizolační manžeta
K zabudování střešního okna do střechy je vždy nutné použít krycí lemování okna. Lemování je určeno k napojení okna do střešní krytiny a umožňuje účinný odvod vody a chrání okno před povětrnostními vlivy.
Dalším nutným prvkem je hydroizolační manžeta, která slouží k těsnému spojení rámu okna a stávající podstřešní fólie. Zabraňuje zatékání případného kondenzátu do izolace a interiéru.

Volitelné – zateplovací páska, parotěsná folie
Vhodným montážním doplňkem je zateplovací páska, která zatepluje rám střešního okna po obvodu v úrovni střešních latí a usnadňuje napojení střešní izolace, tímto se omezuje vznik tepelných mostů.
Parotěsný límec je další volitelný montážní doplněk, který zajišťuje bezpečné a těsné spojení mezi rámem střešního okna a parotěsnou fólií střešního pláště. Zajišťuje snadné provedení parozábrany kolem vnitřního ostění okna.

Nová zelená úsporám

  • Využíjte dotaci na nová energeticky úsporná střešní okna s programem NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. Jsme registrovaný dodavatel střešních oken a montáže. Seznam výrobků včetně SVT kódů najdete ZDE.

Servisní služby

Co když se s oknem něco stane? Všechny servisní zásahy řešíme bez zbytečných průtahů a věnujeme vám maximální péči.

Montáž oken na Váš dům

Nejste zkušený kutil? Nechte si namontovat vaše nová okna odborníkem. Stačí do online kalkulace zaškrtnout tuto volbu a nemusíte se o nic dalšího starat.

Doprava

Doprava až k Vám domů

Máte daleko do Brna? Vaše okna Vám umíme dopravit do každého kouta republiky. Zavolejte nám dopředu a společně vše připravíme.Máte zájem o cenovou kalkulaci na míru?

Napište nám!